Wydział Filozoficzno-Historyczny Uniwersytetu Łódzkiego

90-219 Łódź ul. A. Kamińskiego 27a tel. 48 42 635 43 31

Rada Biznesu

Email Drukuj PDF

W skład Rady Biznesu przy Wydziale Filozoficzno-Historycznym UŁ wchodzą następujące firmy:

Galeria „Atlas Sztuki”

Atlas Sztuki prowadzi działalność wystawienniczą w Łodzi, w budynku zlokalizowanym przy ul. Piotrkowskiej 114/116. Wstęp dla wszystkich zwiedzających jest wolny. Także wstęp na wernisaże wystaw prezentowanych w Atlasie Sztuki jest wolny. Od chwili otwarcia do dnia 15 maja 2011 roku w Atlasie Sztuki zaprezentowano 50 wystaw. Działalność galerii była wielokrotnie nagradzana.

Biuro podróży Basia Tour

Firma działa na rynku krajowym i zagranicznym od 1992 roku. Organizuje wycieczki objazdowe, wczasy w kraju i zagranicą oraz imprezy na zlecenie dla firm: konferencje, szkolenia, imprezy integracyjne, wycieczki szkolne, "zielone i białe szkoły", kolonie, obozy i zimowiska, obozy językowe, obozy kwalifikowane m.in. rowerowe i narciarskie.

Studio projektowe Estilo. Katarzyna Badowska

Firma oferuje bardzo szerokie możliwości realizacji z dziedziny estetyki użytkowej: od dużych i małych obiektów budowlanych, koncepcji realizacyjnych, wystaw muzealnych, salonów ekspozycyjnych, wnętrz mieszkalnych, po ilustracje i znaki graficzne. Gwarantuje rzetelne, solidne, twórcze i stylowe wykonanie dowolnej kreacji. Studio stworzyło identyfikację wizualną platformy H4B oraz konferencji Humanistyka dla Biznesu.

Galeria „Rynek Sztuki”

Firma prowadzi handel dziełami sztuki poprzez dom aukcyjny i galerie. Dom Aukcyjny i główna galeria mieszczą się na pierwszym piętrze kamienicy przy ul. Wschodniej 69 (Rynek Sztuki handluje obrazami, grafikami, rzeźbami, fotografiami i rzemiosłem artystycznym. Oferuje sztukę dawną i współczesną. Do czerwca 2010 roku przeprowadzono 141 aukcji dzieł sztuki oraz kilkadziesiąt specjalistycznych, np. fotografii. Firma wydaje również dokumenty upoważniające do wywozu dzieł sztuki za granicę, wykonuje ekspertyzy i wyceny dzieł sztuki, oraz udziela porad konserwatorskich.

Grupa Fabricum Travel & Events

Działalność firmy polega na tworzeniu, promowaniu oraz zarządzaniu produktami turystycznymi i kulturalnymi. Działając w Łodzi, Grupa Fabricum czerpie z jej niezwykłego dorobku kulturowego.

Dzięki pasji i doświadczeniu wydobywa z historii Łodzi to, co decyduje o jego tożsamości i fascynuje wszystkich, którzy skosztowali panującej tu energetycznej atmosfery. Dba także, aby Muzeum Fabryki pozostało miejscem, które promuje rewitalizację, a jednocześnie stoi na straży tradycji.

Restauracja Klub Piotrkowska 97

Klub 97 to połączenie restauracji, pubu, klubu muzycznego i niezwykle oryginalnych sal jadalnych. Oferuje usługi cateringowe na najwyższym poziomie, dostosowane do indywidualnych życzeń. Restauracja zdobyła nagrodę „Najlepsza restauracja ogólnopolska – Hermes 2011”.

Lorifactor Metalworks

Firma zajmuje się produkcją replik historycznych strojów oraz uzbrojenia. Prace Lorifactor można oglądać na różnych wystawach, m.in. w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku.

Biuro badań społecznych Question Mark

Question Mark jest biurem badań społecznych, które powstało z myślą o sektorze kultury. Zaplecze naukowe z obszaru socjologii, kulturoznawstwa, marketingu oraz doświadczenie w zarządzaniu kulturą, pozwala łączyć tradycje Łódzkiej Szkoły Metodologicznej ze zmieniającymi się oczekiwaniami instytucji szeroko rozumianej kultury. Kultura jednak to nie tylko działalność artystyczna, to także środowisko w którym żyje człowiek, dlatego spektrum badawcze Question Mark obejmuje również obszar związany między innymi z sektorami polityki i mediów.

Łódzkie Centrum Filmowe

ŁCF mieści się w budynku dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych przy ul. Łąkowej 29 w Łodzi. Centrum świadczy usługi w zakresie wypożyczania kostiumów i rekwizytów, a także obsługi pirotechnicznej widowisk artystycznych, inscenizacji historycznych itp. Instytucja ta posiada największy w Polsce zbiór unikatowej broni filmowej oraz ok. 150 000 sztuk kostiumów i mundurów, a także ponad 62 000 rekwizytów.

Poprawiony: poniedziałek, 03 lutego 2014 14:19